DODIJELJENI OSKARI ZNANJA NAJBOLJIMA OD NAJBOLJIH

Agencija za odgoj i obrazovanje, pod visokim pokroviteljstvom predsjednice Republike Hrvatske Kolinde Grabar Kitarović i Hrvatskog sabora i u suradnji s Ministarstvom znanosti i obrazovanja i Hrvatskom zajednicom županija organizirala je 28. lipnja 2018. godine u Zagrebu svečanu dodjelu Oskara znanja državnim i međunarodnim prvacima na Ekomomskom fakultetu u Zagrebu.
Iz Islamskog vjeronauka oskare znanja, na osnovu osvojenih prvih mjesta na državnom natjecanju koje je održano u organizaciji Agencije za odgoj i obrazovanje i Mešihata islamske zajednice u Hrvatskoj, dobili su:
1. Nedim Hasanbegović, 5. razred, OŠ J.J. Strossmayera, mentor: Mersad Kreštić
2. Hanan Al Issa, 6. razred, OŠ M.J. Zagorke, mentor: Mersad Kreštić
3. Medina Salihović, 7. razred, OŠ Smiljevac Zadar, mentor: Ćamil Bašić
4. Hana Arslanović, 8. razred, OŠ grofa J. Draškovića, mentor: Edina Bešić
Na početku programa dodjele oskara prisutnima se obratila predsjednica Hrvatske Kolinda Grabar-Kitarović, a našim učenicima i njihovim mentorima oskare znanja je uručila ministrica znanosti i obrazovanja prof.dr. Blaženka Divjak.
Oskare koji su naši učenici i mentori dobili su ručni radovi Centra za odgoj i obrazovanje iz Čakovca.
U pratnji naših učenika i mentora bila je i muallima Emina Mešić, vjersko-prosvjetna referantica pri Mešihatu islamske zajednice u Hrvatskoj.

Mersad ef. Kreštić