USPJEH IZ ISLAMSKOG VJERONAUKA

Prijem najuspješnijih učenika i mentora PGŽ

U Pomorskom i povijesnom muzeju Hrvatskog primorja Rijeka održan je tradicionalni prijem učenika i njihovih mentora koji su u školskoj 2018./2019. godini na natjecanjima u znanju, vještinama i sposobnostima osvojili prvo mjesto na državnoj i međunarodnoj razini te sudjelovali na smotrama. Zamjenik župana Marko Boras Mandić i pročelnica UO za odgoj i obrazovanje Edita Stilin darovali su preko 250 učenika i mentora osnovnih i srednjih škola te učeničkih domova s područja Primorsko-goranske županije. Prijemom je Primorsko-goranska županija još jednom istaknula važnost vrednovanja izvrsnosti u procesu obrazovanja.

Čestitavši nagrađenima, zamjenik župana Marko Boras Mandić rekao je kako je uvjeren da su uložili puno truda i učenja da bi došli do prvih mjesta. „Poruka nagrađenima je da im uspjeh bude podstrek za dalje, da im to ne bude samo komad papir, nego obveza da i u životu budu najbolji, mijenjanju društvo i naprave jedan iskorak i za sebe i za cijelu zajednicu u kojoj žive.

Prije svega neka osluškuju sebe i slijede svoje snove. Mi kao Primorsko-goranska županija možemo samo čestitati i biti ponosni na njih“, rekao je Boras Madić. U prigodnom programu koji su vodile učenice Leda Perić i Valnea Turković, glazbene točke izvele su učenice GŠ I. M. Ronjgova Klara Srok i Diana Marković pod mentorstvom Juraja Marka Žerovnika, Gorana Prše i Ivana Marčelja, dok je plesnu točku izvela je učenica OŠ za klasični i suvremeni ples pri OŠ Vežica Dinora Stipaničić (mentorice Sanju Josipović i Martinu Rukavina).

Iz Islamskog vjeronauka u kategoriji petih razreda na Državnom natjecanju u Zagrebu prvo mjesto je osvojila Adna Gračić iz OŠ Zamet. Mentorica je bila dugogdišnja muallima i vjeroučiteljica u navedenoj školi Besima Đikić. Islamska zajednica vam iskreno čestita na ostvarenom uspjehu.

MEĐUNARODNA NATJECANJA
OSNOVNE ŠKOLE – 3
R. br. Naziv škole Naziv natjecanja Ime učenika Ime mentora
1. Osnovna škola Nikola Tesla Međunarodni likovni natječaj “13 Novembar”, Skoplje, Makedonija Anika Lučić Igor Malnar
Lea Brleković
Međunarodni likovni natječaj “Flora i fauna”, Skoplje, Makedonija Eva Hrelja
Nika Tomljanović
Eleonora Chersi
2. Osnovna škola za klasični balet i suvremeni ples pri OŠ Vežica Balance 2019, SARAJEVO – 4. Internacionalno takmičenje iz klasičnog baleta i suvremenog plesa Dinora Stipaničić Sanja Josipović
Martina Rukavina
3. OŠ “Petar Zrinski” Čabar ALL DIGITAL summit 2018. u Briselu, nacionalni probjednik projekta BRIGHTS Kevin Malnar Tanja Šebalj-Kocet
MEĐUNARODNA NATJECANJA
SREDNJE ŠKOLE – 5
R. br. Naziv škole Naziv natjecanja Ime učenika Ime mentora
1. Elektroindustrijska i obrtnička škola Rijeka 43. Hrvatski salon inovacija s međunarodnim sudjelovanjem INOVA 2018. Patrik Smokvina Tomislav Matić, Ivo Šutić
Danny Gucul , Edin Merdanović Boris Caput, Tomislav Matić
Vedran Maršal, Ivan Koić Marko Segan
2. Srednja škola za elektrotehniku i računalstvo 43. Hrvatski salon inovacija s međunarodnim sudjelovanjem INOVA 2018. Josip Kelentrić Ružica Kamenjašević
3. UGOSTITELJSKA ŠKOLA OPATIJA Međunarodno natjecanje “GATUS” – Beograd Alen Iskra Mladenka Žibert
Ena Bahorić Mladenka Žibert
Lea Harkanovac Jasna Visković
Romuald Dubrović Krešimir Brnin
Antonio Abaza Krešimir Brnin
Erik Lefler Krešimir Brnin
4. Škola za primijenjenu umjetnost u Rijeci The 20th KanagawaBiennial World Children’s Art Exhibition, Japan – međunarodno likovno natjecanje Hana Hirnig Laura Herceg
SMALL MONTMARTRE OF BITOLA – međunarodno likovno natjecanje za kolekciju srednjih škola Gabriela Filipović, Hana Hirnig Laura Herceg
5. GLAZBENA ŠKOLA IVANA MATETIĆA RONJGOVA RIJEKA 2.Međunarodno zborsko natjecanje Croatia cantat Mješoviti zbor /35 uč. Doris Kovačić
Djevojački zbor / 21 uč. Davor Juretić
Međunarodno natjecanje mladih glazbenika Sonus op.5 Paola Perić Danijela Škarić
Greta Marku Sanja Kranželić
Erik Gržetić Sandra Klen
Saša Miljanović Anita Primorac
Međunarodno natjecanje puhača Woodwind&Brass Diana Marković Goran Prša
24.Međunarodno natjecanje mladih glazbenika Daleki akordi Ana Miculinić Mauro Šestan
Matija Buger Maja Veljak
11. Epta međunarodno natjecanje za mlade pijaniste “Dora Pejačević” Natali Ružić Jasna Kvaternik-Janković
44.Međunarodni susret harmonikaša Luka Bujdo Volodimir Balyk
Nola Radaković Josip Nemet
Marta Beljan Volodimir Balyk
Bistrički zvukolik, 6.festival,međunarodno mješovito natjcanje glazbenika Rene Borić Nataša Balyk
6.Međunarodno natjecanje “Kornelije” Nina Španjol Helena Zgombić Herceg
Klara Pavlović Helena Zgombić Herceg
Dino Škrobonja Ivana Marčelja
7.Pula Guitar fest “Okud Istra” Lovro Grdinić Vanja Posavec
Koroško klavirsko tekmovanje Natali Ružić Jasna Kvaternik-Janković
Greta Marku Sanja Kranželić
Anja Sabalić Judita Plazonić
DRŽAVNA NATJECANJA
OSNOVNE ŠKOLE – predmetni kurikulum – 2
R. br. Naziv škole Naziv natjecanja Ime učenika Ime mentora
1. OŠ Gornja Vežica Državno natjecanje iz geografije Nereo Rundić Ivana Balaško
2. OSNOVNA ŠKOLA TURNIĆ Državno natjecanje iz islamskog vjeronauka Adna Gračić Besima Đikić
SREDNJE ŠKOLE – predmetni kurikulum – 3
R. br. Naziv škole Naziv natjecanja Ime učenika Ime mentora
1. Srednja škola “Vladimir Nazor” Čabar Državno natjecanje iz matematike Marko Žagar Radojka Blažević
2. Prirodoslovna i grafička škola Rijeka Državno natjecanje iz engleskog jezika Lara Prelac Ana Inić
3. Srednja škola za elektrotehniku i računalstvo Državno natjecanje iz informatike – Razvoj softvera Jakov Tomasić Sanja Sochor
SREDNJE ŠKOLE – školski kurikulum – 3
R. br. Naziv škole Naziv natjecanja Ime učenika Ime mentora
1. Prirodoslovna i grafička škola Rijeka Državno natjecanje učenika strukovnih škola-WorldSkills Croatia 2019. (Grafička tehnologija i dizajn) Ivana Ivaničić Matija Rubinić
2. Elektroindustrijska i obrtnička škola Rijeka INOVA MLADI 2019 DANNY GUCUL, EDIN MERDANOVIĆ RATKO BOŽIĆ, DEAN CAPUT
PATRIK SMOKVINA IVO ŠUTIĆ, TOMISLAV MATIĆ
FILIP PENDIĆ KEZELE IVO ŠUTIĆ
ANTONIO KEZELE, PATRIK KOVAČ BORIS CAPUT, TOMISLAV MATIĆ
3. Gimnazija Andrije Mohorovičića Rijeka INOVA MLADI 2019. Andre Flego Patricija Nikolaus
OSNOVNE ŠKOLE – umjetničko područje – 4
R. br. Naziv škole Naziv natjecanja Ime učenika Ime mentora
1. Osnovna škola Bakar Europa u školi – likovni rad Scarlet Vukelić Ana Emili Odović
2. OŠ “SVETI MATEJ” VIŠKOVO EUROPA U ŠKOLI – likovni rad Vanja Dragičević Inga Galović
3. Osnovna škola Viktora Cara Emina Europa u školi – glazbeni izričaj Zbor / 8 uč. Natalija Banov
4. OŠ Srdoči Europa u školi – literarni rad Andrija Čubrić Antonija Šverko
SREDNJE ŠKOLE – umjetničko područje – 3
R. br. Naziv škole Naziv natjecanja Ime učenika Ime mentora
1. GLAZBENA ŠKOLA IVANA MATETIĆA RONJGOVA RIJEKA 57.hrvatsko natjecanje učenika i studenata glazbe Rene Borić Nataša Balyk
Lara Baranašić
Zara Paparić
Marija Ivić
Isabela Dumić
2. Škola za primijenjenu umjetnost u Rijeci Europa u školi – likovni izričaj Marko Augusti Tatjana Masterl
3. SREDNJA ŠKOLA DELNICE EUROPA U ŠKOLI – glazbeni izričaj Veronika Pušelja Sanja Petrušanec Pečar
Valentina Pušelja
Lorena Pukec
Ema Kanjer
Eni Beljan
Patricia Aldin
Ema Tomašić
Lana Somborac
Patrick Mulc
Nikola Mance
OSNOVNE ŠKOLE – sport -4
R. br. Naziv škole Naziv natjecanja Ime učenika Ime mentora
1. OŠ ” Dr. Andrija Mohorovičić” Matulji državno natjecanje iz atletike – Hrvatski školski sportski savez Nicole Milič Ronald Ribarić
2. OŠ KANTRIDA PLIVANJE – ekipno Lana Dangubić, Nika Katić, Rea Kozeljac, Klara Morić, Marta Morić, Irina Travica, Lana Turković, Iris Veverec, Lana Vale Ivan Marenčić
3. OŠ BRAJDA GIMNASTIKA – ekipno Ana Budimir, Bruna Schubert, Mirna Hontić, Mila Prpić, Tara Pia Zekić Ljiljanja Turina Bujanović
GIMNASTIKA – ekipno Vinko Gracija Deković, Leopold Vinko Deković, Andrej Molek, Roko Marjanović, Dominik Pleše Ljiljanja Turina Bujanović
4. CENTAR ZA ODGOJ I OBRAZOVANJE RIJEKA Državno prvenstvo Hrvatske u plivanju za osobe s intelektualnim teškoćama u Tuheljskim toplicama ADRIJANA KUJAJ Snježana Štimac
Državno prvenstvo Školskih sportskih društava u Poreču, plivanje ADRIJANA KUJAJ, ADRIAN KUJAJ
SREDNJE ŠKOLE – sport – 3
R. br. Naziv škole Naziv natjecanja Ime učenika Ime mentora
1. Prva sušačka hrvatska gimnazija u Rijeci Školski plesni virtualni show – Hrvatski školski sportski savez Ana Dragičević Marta Vitezić
Lorna Paris
Kristina Jelić
Mia Velepič
Lana Čurčić
Marija Cvijetković
Karla Oprešnik
Jelena Braut
Ivona Ereš
Anja Baršić
Karla Ljubobratović
Katja Blažević
Eni Magdalena Oreč
Klara Baraba
Marija Mučaj
2. Gimnazija Andrije Mohorovičića Rijeka Državna prvenstva osnovnih i srednjih škola 2018./2019. – Atletika Erik Sluga – 100m Nives Poklepović i Toni Žitko
Dominik Babić – 400m
Ivan Vuletić – 1500m
Noa Keš, Luka Čepić, Dominik Babaić i Erik Sluga – štafeta 4 x 100m
3. CENTAR ZA ODGOJ I OBRAZOVANJE RIJEKA Državno prvenstvo Hrvatske u plivanju za osobe s intelektualnim teškoćama u Tuheljskim toplicama MIRJANA KRKLJEŠ Snježana Štimac
Državno prvenstvo Školskih sportskih društava u Poreču, plivanje MIRJANA KRKLJEŠ Snježana Štimac
SREDNJE ŠKOLE – ostalo – 3
R. br. Naziv škole Naziv natjecanja Ime učenika Ime mentora
1. Gimnazija Andrije Mohorovičića Ponos domovine Noa Keš Hrvoje Tomljanović
Andre Medvedić
Sara Superina
OSNOVNE ŠKOLE – smotre – 11
R. br. Naziv škole Naziv natjecanja Ime učenika Ime mentora
1. Osnovna škola Čavle LiDraNo – scenski izraz Bruno Baćac Romina Stanković Šubat
2. Osnovna škola “Srdoči” LiDRaNo –
skupni scenski nastup
Megan Drača Suzana Sučić Sirotnjak
Lara Hekalo
Niko Jovanović
Sara Jurasić
Jakov Jurin
Petra Kolanović
Mauro Kopp
Matteo Pavković
Matija Rončević
Neva Roviš
3. Osnovna škola Ivana Zajca Lidrano – literarni rad Maja Marković Vesna Božić
4. OŠ Nikola Tesla LiDraNo – novinarski rad Petra Radinković Irena Peić Rančić
5. OSNOVNA ŠKOLA “MILAN BROZOVIĆ” KASTAV LIDRANO – literarni rad LUCIJA SANTINI DUBRAVKA URODA
6. Osnovna škola Vežica LIDRANO – recitacija IVOR ČUČAK Miljenka Rumora
7. OŠ Nikola Tesla LiDraNo – novinarski izraz Petra Radinković Irena Peić Rančić
Državna smotra projekata iz područja građanskog odgoja i obrazovanja Angelina Brguljan Orjana Marušić Štimac
Ani Morić Orjana Marušić Štimac
Ena Pavlović Orjana Marušić Štimac
Tin Štimac Orjana Marušić Štimac
Una Grozdanov Marijana Vizentin Miknić
Tia Kovačić Marijana Vizentin Miknić
Valnea Turković Marijana Vizentin Miknić
Andro Štefanić Marijana Vizentin Miknić
Državna smotra učeničkih zadruga Luana Luić Svjetlana Brnabić
Niko Janjić Svjetlana Brnabić
8. OŠ “Petar Zrinski” Čabar Državna smotra učeničkih zadruga Jan Kocet Tanja Šebalj-Kocet
Matija Žagar
9. OŠ “Trsat” Rijeka Državna smotra učeničkih zadruga Karlo Tomović Josipa Andrušić
Andro Vodopija
Mitja Kirinčić
10. OŠ Eugen Kumičić – Rijeka Državna smotra projekata iz područja građanskog odgoja i obrazovanja Lena Glavačević Ingrid Šlosar, prof.
Mariana Medančić
Lea Ivičak
Nina Čupić
11. Osnovna škola Vežica Državna smotra projekata iz područja građanskog odgoja i obrazovanja IVOR ČUČAK Miljenka Rumora, Gordana Frol
LAURA BANIĆ
MAŠA ŠTAKIĆ
GABRIJELA ARSIĆ
ANA ŠAMANIĆ
EMA SVEŠKO
ANTONIO PALEKA
KLARA BEVANDIĆ
SREDNJE ŠKOLE – smotre – 3
R. br. Naziv škole Naziv natjecanja Ime učenika Ime mentora
1. Gimnazija Andrije Mohorovičića Rijeka Lidrano – scenski nastup Lucijan Mofardin Biljana Valentin Ban
2. Prva sušačka hrvatska gimnazija u Rijeci Lidrano – scenski izraz Petra Mavrinac Boris Kanazir
Lidrano – radijski izraz Maria Šoda Marijana Trinajstić
Lidrano – radijski izraz Adriana Katić
3. PRVA RIJEČKA HRVATSKA GIMNAZIJA Lidrano – LITERARNI RADOVI Tara Martić Jasna Radoičić
Lidrano -ŠKOLSKI LISTOVI Ela Maljković Helena de Karina
4. GIMNAZIJA EUGENA KUMIČIĆA OPATIJA Državna smotra iz područja Građanskog odgoja i obrazovanja – Projekt Građanin Nina Ćorić, Nina Sorić, Dora Rinčić, Lara Sterija, Sara Meszaros, Ivana Černeha
UČENIČKI DOMOVI – 2
R. br. Naziv škole Naziv natjecanja Ime učenika Ime mentora
1. Dom učenika Sušak 44. državna Domijada (šah) Marko Tomljanović Ante Papić
Oliver Branko Dignum
Pavle Jugović
Neven Rađenović
44. državna Domijada (stolni tenis) Iva Radizlović Elizabeta Galić-Papić
Ivona Stanko
2. Učenički dom Podmurvice Rijeka Državna Domijada-keramika Roko Valenta Maja Dinić
Državna Domijada-scenski izraz Jelena Bajić Barbara Maras
Marina Gabrić
Ivana Flego
Suzana Kosanović
Eva Nađ
Maja Krstinić